[Bitwa pod Somosierrą] – „Victoire des Français à Somo-Sierra (1809)”. Lit. V. Adam. II ćw. XIX w.
[Bitwa pod Somosierrą] – „Victoire des Français à Somo-Sierra (1809)”. Lit. V. Adam. II ćw. XIX w. 220,-
Litografia na tincie; 24,8 x 19,5 (pl. 34,2 x 24,8)
Oddziały szwoleżerów polskich ukazane po słynnej szarży pod Somosierrą. Litografia sygnowana na kamieniu, jest dziełem Victora Adama (1801-1866), grafika francuskiego, autora wielu scen batalistycznych oraz przedstawień koni. Odbita w znanym paryskim zakładzie Lemerciera. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1120