0. Hoffmanowa Klementyna z Tańskich (1798-1845), pisarka. Lit. A. Deveria. 1832-1836 r.
Hoffmanowa Klementyna z Tańskich (1798-1845), pisarka. Lit. A. Deveria. 1832-1836 r.
Litografia; 31,0 x 22,0 (pl. 50,0 x 33,0)
Pisarka siedząca w fotelu, z książką na kolanach. Litografował Achille Deveria (1800-1857), malarz i grafik francuski, autor wielu portretów wybitnych postaci swojej epoki, dyrektor działu rycin francuskiej Biblioteki Narodowej. Odbita w zakładzie François Le Villaina, pochodzi z dzieła J. Straszewicza, Les Polonais et les Polonaises de la Révolution du 29 Novembre 1830. Uszkodzenia i ślady zalania marginesów, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1151