0. Dwernicki Józef (1779-1857), generał w powstaniu listopadowym, działacz emigracyjny. Lit. N. E. Maurin. 1832-1836 r.
Dwernicki Józef (1779-1857), generał w powstaniu listopadowym, działacz emigracyjny. Lit. N. E. Maurin. 1832-1836 r.
Litografia; 34,5 x 28,5 (pl. 49,5 x 32,0)
Generał ukazany w półpostaci, z lewą ręką wspartą na szabli, poniżej faksymile autografu. Litografował Nicolas Eustache Maurin (1799-1850), grafik francuski; odbita w zakładzie François Le Villaina. Grafika eksponowana na Salonie paryskim w 1833 r., pochodzi z dzieła J. Straszewicza, Les Polonais et les Polonaises de la Révolution du 29 Novembre 1830. Uszkodzenia i ślady zalania marginesów, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1149