[Warszawa] – Pałac Namiestnikowski (obecnie Prezydencki). Po 1852 r.
- M•••••••••••••••r
- 300,00 PLN
Litografia na tincie; 13,0 x 19,5 (pl. 16,0 x 27,8)
Zimowy widok Krakowskiego Przedmieścia, z przedstawieniem Pałacu Namiestnikowskiego oraz kościoła seminaryjnego. Poniżej tytuł w języku rosyjskim, z informacją o pożarze, który 5 marca 1852 r. strawił główną część pałacu. Pałac, zbudowany w I poł. XVII w. przez Koniecpolskich, był świadkiem wielu wydarzeń historycznych (m.in. pierwszego publicznego koncertu Chopina). Podczas pożaru uległ znacznym zniszczeniom, odbudowa zakończyła się dopiero w 1856 r. Widok pochodzi sprzed 1870 r., kiedy przed pałacem ustawiono pomnik Paskiewicza. Zabrudzenia marginesów, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1151