0. [Moskwa] – „Vue prise de la Montagne des Moineaux”. Lit. A. Durand. Poł. XIX w.
[Moskwa] – „Vue prise de la Montagne des Moineaux”. Lit. A. Durand. Poł. XIX w.
Litografia; 26,0 x 43,5 (pl. 35,2 x 54,1)
Rozległa panorama Moskwy widzianej ze Wzgórza Worobiowego (jednej z najwyżej położonych części miasta), z widocznymi w oddali licznymi wieżami cerkwi oraz murami Kremla. Rysował z natury oraz litografował André Durand (1807-1867), rysownik i grafik francuski, który wziął udział w wyprawie naukowej do Rosji zorganizowanej przez księcia Anatola Demidoffa w latach 30. XIX w. Powstałe wówczas ryciny wydano w formie albumu p.t. „Excursion pittoresque et archéologique en Russie...” (Paryż, 1840 r.). Postacie chłopów zdążających do miasta, ukazane na pierwszym planie, narysowane przez Augusta Raffeta (1804-1860), malarza i grafika francuskiego. Drobne zabrudzenia, zwłaszcza w części górnej, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 954