0. [Moskwa] – „Vue prise de la terrasse du Kremlin”. Lit. A. Durand. Poł. XIX w.
[Moskwa] – „Vue prise de la terrasse du Kremlin”. Lit. A. Durand. Poł. XIX w.
Litografia; 26,5 x 43,3 (pl. 35,1 x 54,1)
Rozległa panorama Moskwy widzianej z tarasu Kremla, w kierunku rzeki. Rysował z natury oraz litografował André Durand (1807-1867), rysownik i grafik francuski, który wziął udział w wyprawie naukowej do Rosji zorganizowanej przez księcia Anatola Demidoffa w latach 30. XIX w. Powstałe wówczas ryciny wydano w formie albumu p.t. „Excursion pittoresque et archéologique en Russie...” (Paryż, 1840 r.). Postacie pracujących robotników oraz spacerujących mieszczan narysowane przez Augusta Raffeta (1804-1860), malarza i grafika francuskiego. Drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 943