0. [Gdańsk] – „Aigendliche Delineatio Welcher Gestalt die Schwedische den Weixel...”. Połowa XVII w.
[Gdańsk] – „Aigendliche Delineatio Welcher Gestalt die Schwedische den Weixel...”. Połowa XVII w.
Miedzioryt; 19,5 x 31,5 (pl. 22,2 x 33,9)
Mapa ukazująca fortyfikacje okolic Gdańska w czasach potopu szwedzkiego. Po stronie lewej widok umocnionego bastionami Gdańska, poza tym twierdza Wisłoujście, Mątowska Szpica, Malbork. Na pierwszym planie Żuławy z licznymi wiatrakami, w części lewej Bałtyk z żaglowcami. Po konserwacji, ubytki papieru uzupełnione.
Ilośc odsłon: 1079