[Atlas]. Zbiór 20 map terenów Polski. F. J. Reilly. 1789-1791 r.
- w••••••h
- 7 000,00 PLN
- 6 500,00 PLN
[Atlas]. Zbiór20 map terenów Polski. F. J. Reilly. 1789-1791 r.
Atlas o podłużnym formacie 32,0 x 46,5 cm, zawierający 20 map terenów Polski. Miedzioryty, w tym kolorowane w epoce; 20 map o wym. śr. 21,0 x 31,0 cm (pl. 33,0 x 50,0 cm). Na zbiór składają się: 2 mapy ogólne Polski; 3 mapy Galicji; 3 mapy Wielkopolski; 4 mapy Małopolski; 4 mapy Litwy; 4 mapy Prus i Pomorza. Mapy pochodzą z atlasu wydanego w latach 1789-1791 w Wiedniu przez Franza Johanna Josepha Reilly’ego (1766-1820) – austriackiego kartografa, pisarza i wydawcę. Każda mapa ozdobiona dekoracyjnym kartuszem zawierającym tytuł w języku niemieckim. Mocne odbitki na grubym papierze. Elegancka oprawa współczesna w szeroki półskórek, grzbiet pięciopolowy, w drugim polu skórzany szyldzik z tytulaturą. Stan bardzo dobry. Bardzo dekoracyjne.
Ilośc odsłon: 1096