Skoczylas Władysław (1883-1934), grafik. Pismo do Urzędu Wojewódzkiego, Oddział Sztuki w Warszawie. Dat. Warszawa, 30 maja 1931 r. Pismo maszynowe na papierze Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, z autografem artysty oraz pieczęcią Urzędu Wojewódzkiego Warszawskiego. K. [1], 29,5 x 21,0 cm.
Autograf piórem: „W. Skoczylas” – jako dyrektora Departamentu Sztuki w Ministerstwie Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego (funkcję tę artysta pełnił w latach 1930-1931). Pismo dotyczy zezwolenia dla profesora Włodzimierza Antoniewicza (1893-1973), wybitnego archeologa, profesora i rektora UW oraz dla dr Zofii Podkowińskiej (1894-1975), wówczas asystentki na UW, później wieloletniego kustosza Muzeum Archeologicznego, na prowadzenie prac wykopaliskowych. Dołączono dwa pisma konserwatora, dr Zygmunta Rokowskiego (1884-1931), z Wydziału Administracyjnego Urzędu Wojewódzkiego Warszawskiego (maszynopis z odręcznym podpisem i pieczątką), dat. 18.06.1931 r., skierowane do prof. Antoniewicza i dr Podkowińskiej, z zezwoleniem na prowadzenie prac archeologicznych na terenie województwa warszawskiego. Drobne uszkodzenia krawędzi, ślady składania, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1050