Skrzetuski Kajetan. Historya polityczna dla szlachetney młodzi zawierająca zebranie krótkie przypadków znakomitych w dawnych monarchiach w państwie niemieckim, Polszcze, Francji Anglii, Hiszpanii, Szwecyi, Moskwie, Prusach… Warszawa 1773. W Drukarni J.K.Mci y Rzeczypospolitey u XX. Scholarum Piarum, s. [8], 449, [5], 8º, opr. z epoki skóra z bogatymi złoc. na grzbiecie, brzegi k. barw.
E. XXVIII, 203. Dedykacja drukowana dla ks. Elżbiety z ks. Czartoryskich Lubomirskiej, Marszałkowej Wielkiej Koronnej. Zwięźle napisana, oparta o najlepsze źródła zagraniczne historia polityczna Europy. Książka przeznaczona dla młodzieży, dlatego autor krótko omawia poszczególne zagadnienia („spodziewam się, że najleniwszego nie zrazi umysłu, siedem jest tylko kartek o cesarzach rzymskich”). Część drugą dzieła dotyczącą Państwa Carogrodzkiego, Portugalii, Danii, Czech i in. wydano w 1775 r. Efektowna oprawa z epoki, pełna skóra, grzbiet z szyldzikiem z tytulaturą i bogatymi złoceniami o motywach kwiatowych. Niewielkie przetarcia skóry oprawy. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 821