Jastrzębski Bazyli. Uwagi duchowne albo dyszkursy nabożne, Na Taiemnice Różańca Świętego. Naypotężnieyszey y na wieki niezwyciężoney Królowey Wielkiey Pani y Dobrodzieyki, Zakonu Kaznodzieyskiego. Przenaydostoynieyszey y przenayczystszey Swiętey Bogarodzice Maryey. W sto pięćdziesiąt punktów iako w sto pięćdziesiąt Listków Różanych. Pierwsza część. Kraków [1670]. W Drukarni Dziedziców Krzysztofa Schedla J.K.M. Typ., k. [8], s. 9-24, k. [1], s. 589, k. [3, w miejsce 7], ryc. w tekście 1 (drzeworyt), winietki, inicjały, finaliki (drzeworyty), 4º, opr. z epoki skóra z tłocz.
E.XVIII, 510. Dzieło religijne dominikanina Bazylego Jastrzębskiego. Na odwrocie karty tytułowej drzeworyt z wyobrażeniem Matki Boskiej Gidelskiej, dalej trzy karty poświęcone św. Dominikowi Guzmánowi (1170-1221), założycielowi zakonu dominikanów, następnie znajduje się przedmowa autora i trzy przestrogi do braci i sióstr, po czym następuje właściwy tekst dzieła. Brak czterech kart końcowych z rejestrem, wg Estreichera brak dwóch kart nieliczbowanych na przodzie, karta tytułowa z uzupełnionym dolnym marginesem (ze stratą adresu wydawniczego i fragmentu ryciny na odwrocie), karta ze stronami 183/184 z ubytkiem na marginesie (bez straty tekstu), liczne nieaktualne pieczątki własnościowe. Oprawa z epoki: skóra brązowa ze ślepymi tłoczeniami na grzbiecie i obu okładkach, zachowany jeden skórzany rzemyk do wiązania. Niewielkie ubytki grzbietu oprawy.
Ilośc odsłon: 1281