Biblia Sacra Vulgatae Editionis. Sixti V Pont. M. jussu recognita et Clementis VIII auctoritte edita. Editio nova, verficulis distincta. Lugduni [Lyon] 1682. Apud Annissonios & Joannem Posvel in vico Mercatorio, k. [3], s. 947, [1], k. [30], 8°, opr. z epoki, skóra.
Egzemplarz z biblioteki Aleksandra Gieysztora (ekslibris na wyklejce). Pismo Święte, zawierające tekst Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języka greckiego i hebrajskiego na łacinę dokonanym przez św. Hieronima (tzw. Wulgata). Na końcu prolog – wstęp do Biblii przypisywany św. Hieronimowi oraz obszerny indeks. A. Gieysztor (1916-1999), prof. historii, wieloletni dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie, kawaler Orderu Orła Białego. Oprawa po konserwacji, z naklejonym oryginalnym grzbietem na współczesną skórę. Nieduże ubytki starego grzbietu, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1197