Wyspiański Stanisław. Klątwa. Tragedya. Kraków 1905. Nakład autora, s. 118; adl.:
Wyspiański Stanisław. Achilleis. Sceny dramatyczne. Kraków 1903. Nakładem autora, s.174, [21]; adl.:
Wyspiański Stanisław. Powrót Odysa. Dramat w trzech aktach. Kraków 1907.Nakładem autora, s. 108, 21 cm, współopr., opr. z epoki płótno lniane z czerwono tłocz. tytulaturą i ozdobną krajką z kolorowymi motywami kwiatowymi, górny brzeg kart złoc., zach. przednie okł. brosz. wyd.
Klocek utworów Stanisława Wyspiańskiego. Poz. 1: wydanie 3 – dramat oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce we wsi w Gręboszowie. Tragiczny finał miłości księdza i jego gospodyni. Ciekawie ukazany konflikt ludowych przesądów zderzających się z katolicką etyką. Utwór po raz pierwszy ukazał się drukiem w 15 i 16 numerze „Życia” (15 VIII 1899). Okładka wg projektuS. Wyspiańskiego, z motywem roślinnym, sygn. monogramem wiązanym SW. Poz. 2: wydanie 1- dramat oparty na motywach homeryckiej „Iliady”. Druk ukończono w grudniu 1903 r. Okładka przedstawia Achillesa opatrującego rany Patroklesa. Poz. 3: wydanie 1 – dramat nawiązujący do mituo Odyseuszu. Autorska interpretacja zakończenia, stawiająca aktualne do dziś pytania o nasz stosunek do ojczyzny i patriotyzmu. Okładka wg projektu S. Wyspiańskiego, przedstawia trzy stylizowane kwiaty. Egzemplarz Bronisławy Majewskiej (pieczątka na k. tyt. w Achilleisie). ślady po dawnych pieczątkach własnościowych, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz wmłodopolskiej oprawie.
Ilośc odsłon: 1360