25. Krasiński Zygmunt. Poezye. T. 1-3 (Biblioteka Pisarzy Polskich. T. XXIII-XXV). Lipsk 1863.
Krasiński Zygmunt. Poezye. T. 1-3 (Biblioteka Pisarzy Polskich. T. XXIII-XXV). Lipsk 1863. F.A. Brockhaus, s. [6], VI, 7-263, [1]; [6], 234; [6], 323, [1], 18,5 cm, jednolita opr. wyd. pł. szare z bogatymi złoc. na grzbiecie i licu.
Pierwsze zbiorowe wydanie pism Zygmunta Krasińskiego. Tom pierwszy zawiera: Agaj-Han, Nie-Boska Komedia, Noc letnia, Pokusa; tom drugi: Irydion, Trzy myśli; tom trzeci: Psalmy przyszłości, Przedświt, Dzień dzisiejszy, Ostatni, Resurrecturis, Niedokończony poemat, Ułamek naśladowany z glozy Świętej Teresy. Jednolita oprawa wydawnicza: płótno szare ze złoconymi napisami na grzbiecie i bogatą kompozycją patriotyczną na licu, przedstawiającą m.in. polskiego Orła, litewską Pogoń oraz św. Jerzego zabijającego smoka. Naddarcia krawędzi opraw, na tylnej okładce tomu drugiego ślad zawilgocenia, nieaktualne pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry. Efektowny komplet.
Ilośc odsłon: 1511