Przeworski Stefan. Azja Zachodnia. Z 255 ilustracjami w tekście (Wielka Geografia Powszechna. T. 10). Warszawa [1934]. Nakładem Trzaski, Everta i Michalskiego, s. VIII, 285, tabl. ilustr. 4 (kolor.), ilustr. i mapy w tekście, 29 cm, opr. wyd. płsk. ze złoc. na grzbiecie i licu, górny brzeg kart barwiony.
10 tom „Wielkiej Geografii Powszechnej” poświęcony Azji Zachodniej, opracowany przez Stefana Przeworskiego (1900-1940) – archeologa, geografa, rozstrzelanego przez Niemców w Palmirach. Praca składa się z dwóch części. W pierwszej znajdują się ogólne informacje o Azji Zachodniej, część druga zawiera szczegółową charakterystykę poszczególnych regionów i państw: Azji Mniejszej, Armenii, Iranu, Mezopotamii, Syrii, Arabii. Rzadki wariant oprawy wydawniczej wykonany w Introligatorni Artystycznej w Warszawie: półskórek wiśniowy, na grzbiecie złocona tytulatura, na licu złocone logo wydawnictwa TEM na tle tłoczonej kuli ziemskiej, górny brzeg kart barwiony. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1456