Ossendowski Ferdynand Antoni. Płomienna Północ. Podróż po Afryce Północnej. Marokko. Lwów-Poznań 1926. Nakładem Wydawnictwa Polskiego, s. 438, [10], tabl. ilustr. 24, mapa 1 (rozkł.), 24,5 cm, opr. wyd. pł. niebieskie ze złoc. na grzbiecie i licu, górny brzeg kart barwiony.
Pierwsza część opisu podróży po Afryce Północnej (część druga patrz poz. następna) odbytej na początku lat 20. XX wieku. Książka zawiera opis Maroka, jego kultury, religii, architektury. Na końcu słowniczek wyrazów arabskich oraz rozkładana mapa podróży po Maroku, Algierii i Tunezji. Oprawa projektu Ernesta Czerpera (1899-1933). Niewielkie otarcia płótna oprawy, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1623