Gumplowicz Władysław. Azja Południowa. Z 444 ilustracjami w tekście (Wielka Geografia Powszechna. T. 11). Warszawa [1936]. Nakładem Trzaski, Everta i Michalskiego, s. VI, 363, tabl. ilustr. 6 (kolor.), ilustr. w tekście, 29 cm, opr. wyd. płsk. ze złoc. na grzbiecie i licu, górny brzeg kart barwiony.
11 tom „Wielkiej Geografii Powszechnej” poświęcony Azji Południowej, opracowany przez Władysława Gumplowicza (1869-1942) – publicystę, geografa, profesora Wolnej Wszechnicy Polskiej, w czasie II wojny światowej nauczyciela tajnych kompletów. Tom zawiera szczegółową charakterystykę Indii, Indochin oraz wysp malajskich. Rzadki wariant oprawy wydawniczej wykonany w Introligatorni Artystycznej w Warszawie: półskórek wiśniowy, na grzbiecie złocona tytulatura, na licu złocone logo wydawnictwa TEM na tle tłoczonej kuli ziemskiej, górny brzeg kart barwiony. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1524