Czajewski Wiktor. Willanów. Wydanie drugie poprawione i uzupełnione. Łódź 1903. W tłoczni Rozwoju, s. 176, liczne ilustr. w tekście, 18 cm, opr. wyd. pł. z tłocz. na grzbiecie i licu.
Przewodnik po letniej rezydencji Jana III Sobieskiego. Dzieje Wilanowa, właściciele, opis pałacu, kaplicy, ogrodu, kościoła, mauzoleum i cmentarza. Wyposażenie poszczególnych pokoi, gabinetów, salonów, m.in. opis bogatego księgozbioru, wilanowskiej galerii obrazów, zbiorów archeologicznych. Oprawa wydawnicza wykonana w łódzkiej introligatorni Feliksa Potza (sygnowana ślepym tłokiem): płótno z tłoczonym tytułem i barwnym herbem Janina Sobieskich na licu. Odbarwienia tłoczeń, blok odchodzi od oprawy.
Ilośc odsłon: 1595