15. [Karkonosze] – Zespół 8 fotografii. Koniec XIX w.
[Karkonosze] – Zespół 8 fotografii. Koniec XIX w.
Fotografie czarno-białe, śr. o wym. 10,0 x 15,0 cm, na kartonikach firmowych śr. o wym. 10,5 x 16,5 cm
Zespół fotografii z końca XIX w. ukazujących różne zakątki Karkonoszy: 1. schronisko Śnieżne Kotły. 1898 r. (sygnowana: A. Lehmann in Trautenau -Trutnov w Czechach); 2. schronisko Riesenbaude (sygn. F. Pietschmann, Landeshut - Kamienna Góra); 3. König’s Hotel w Szklarskiej Porębie (sygn. E. Gläser Schreiberhau - Szklarska Poręba); 4. pięć fotografii z widokami uzdrowiska Duszniki – dwie panoramy, łazienki, okoliczne schroniska (sygn. A. Hubner Glatz); Alois Hubner prowadził w Kłodzku w latach 1882-1899 atelier fotograficzne. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1247