823.
[2 Pułk Jazdy Wołyńskiej płk. Różyckiego] – Cztery fotografie (trzy sygnowane przez Augusta Freunda z Tarnopola, jedna z zakładu Rudolfa Edera ze Lwowa). Lata 60. XIX w.
- k••y
- 11 000,00 PLN
- 10 000,00 PLN
- j•••e
- 9 000,00 PLN
- 8 500,00 PLN
- j•••e
- 8 000,00 PLN
- 7 500,00 PLN
- j•••e
- 7 000,00 PLN
- 6 500,00 PLN
- j•••e
- 6 000,00 PLN
- G••••A
- 5 500,00 PLN
- j•••e
- 5 000,00 PLN
- 4 800,00 PLN
- G••••A
- 4 600,00 PLN
- 4 400,00 PLN
- j•••e
- 4 200,00 PLN
- 4 000,00 PLN
- d••••••i
- 2 400,00 PLN
- 4 000,00 PLN
- j•••e
- 2 200,00 PLN
- G••••A
- 2 000,00 PLN
[2 Pułk Jazdy Wołyńskiej płk. Różyckiego] – Cztery fotografie (trzy sygnowane przez Augusta Freunda z Tarnopola, jedna z zakładu Rudolfa Edera ze Lwowa). Lata 60. XIX w. 2000,-
Cztery fotografie żołnierzy 2 Pułku Jazdy Wołyńskiej z czasów powstania styczniowego – doborowego, samodzielnego oddziału lekkiej kawalerii, walczącego na terenach Wołynia, Podola i Galicji Wschodniej. W jego skład wchodzili przedstawiciele elity ówczesnego społeczeństwa kresów południo-wschodnich, a także przedstawiciele ludności rusińskiej. Dowódcą był płk Edmund Różycki. Powstańcy ukazani w umundurowaniu – baranich czapkach, burkach, z kawaleryjskimi szablami oraz dubeltówką.
Stan dobry.
Ilośc odsłon: 364