815.
Taczanowski Edmund (1822-1879), ziemianin z Poznańskiego, oficer artylerii pruskiej, uczestnik walk Wiosny Ludów
- L•••••••••a
- 750,00 PLN
- K•••b
- 700,00 PLN
- L•••••••••a
- 650,00 PLN
- X••••••9
- 600,00 PLN
- L•••••••••a
- 550,00 PLN
- 500,00 PLN
- L•••••••••a
- 420,00 PLN
- 440,00 PLN
- X••••••9
- 400,00 PLN
Taczanowski Edmund (1822-1879), ziemianin z Poznańskiego, oficer artylerii pruskiej, uczestnik walk Wiosny Ludów – Fotografia wizytowa (niesygnowana). 400,-
W 1863 r. Edmund Taczanowski był dowódcą oddziału partyzanckiego zorganizowanego w Wielkopolsce, następnie naczelnikiem wojskowym województwa kaliskiego i mazowieckiego. Po klęsce pod Kruszyną 28 sierpnia 1863 r. wyemigrował do Szwajcarii i Turcji. Skazany zaocznie na karę śmierci, ułaskawiony, do kraju powrócił w 1866 r. Refotografia zdjęcia z zakładu Augusta i Fryderyka Zeuschnerów w Poznaniu z początku lat 60. XIX w. Lejko; 402. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 326