721.
[Akant]. Popłoch pospolity (Onopordum acanthium). Akwarela. Połowa XIX w.
- 460,00 PLN
- f••••a
- 440,00 PLN
- 420,00 PLN
- f••••a
- 400,00 PLN
- 380,00 PLN
- K•••b
- 360,00 PLN
- 340,00 PLN
- f••••a
- 320,00 PLN
- 300,00 PLN
[Akant]. Popłoch pospolity (Onopordum acanthium). Akwarela. Połowa XIX w. Karta o wym. 28,8 x 21 cm. 300,-
Akwarelowy wizerunek łodygi z kwiatami rośliny z rodziny astrowatych (potocznie nazywanej ostem lub akantem). Roślina wywodzi się z basenu Morza Śródziemnego, obecnie powszechnie rozpowszechniona, także w Polsce. Uprawiana jako roślina ozdobna, częściowo jadalna. Opisana w epoce ołówkiem. Stan dobry. Dekoracyjne.
Ilośc odsłon: 419