Długosz Jan. Kronika wieku XII. Czyli dzieje Władysława I. Bolesława III. Władysława II i Bolesława IV. monarchów polskich z księgi IV i V. kompilacyi Długosza wytłomaczona część pierwsza. Warszawa 1831. W Drukarni XX. Pijarów, s. XVI, 288 (winno być 292), 19 cm, opr. z epoki, płsk z bogatymi złoc. 240,-
Z księgozbioru Stanisława Filiberta Fleury (podpisy), fotografa wileńskiego. Fragment kroniki Polski Jana Długosza, dotyczący XII wieku w opracowaniu i tłumaczeniu Hipolita Kownackiego (1761-1854), przedsiębiorcy hutniczego, geologa, historyka (w 1813 r. przebywał w Dreźnie w sprawie sprowadzenia zwłok księcia Józefa). Efektowna oprawa z epoki: brązowy półskórek z bogatymi złoceniami i tytulaturą na grzbiecie. Ubytki pap. k. tyt., dolny margines k. tyt. obcięty, brak 2 ostatnich kart, miejscami rdzawe plamki i zbrązowienia. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 801