Staszewski Mieczysław. Karta graficzna niesienia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach chirurgicznych. B.m. (Kraków, Warszawa), b.r. (1913), b.w. (nakładem Księgarni S. A. Krzyżanowskiego i E. Wende i Ska), k. 4 (tablice rozkładane, ok. 93 x 43 cm), 22,5 x 15 cm, teka wyd. pł. 240,-
Poradnik ratownictwa medycznego. Cztery plansze z kilkunastoma fotografiami ukazującymi sposoby niesienia pierwszej pomocy (wraz z krótkimi opisami): Opatrunki na rany; Tamowanie krwotoków; Opatrunki przy złamaniach; Transport chorych. Opracowane przez Mieczysława Staszewskiego (1877-1947), lekarza krakowskiego, żołnierza Legionów, pułkownika WP. Brak broszury z tekstem, otarcia i zabrudzenia etui, stan plansz dobry.
Ilośc odsłon: 1383