Trzebicky Krzysztof. Wspomnienia. B.m. (Kraków), 1939, b.w., s. [2], 12, [1], ilustr. (linoleoryty), 20 cm, opr. wyd. karton. 300,-
Wydano w nakładzie 100 egzemplarzy numerowanych, oferowany nosi nr 58. „W chwilach wolnych od zajęć szkolnych składał, korektę i linoleoryty wykonał Krzysztof Trzebicky”. Wspomnienia z pierwszych dni wojny, obejmujące ucieczkę z Krakowa do Lwowa, a po wkroczeniu Rosjan powrót przez zieloną granicę na tereny okupowane przez Niemców. Krzysztof Trzebicky (1928-1992), grafik krakowski, syn Hugo Trzebickiego oraz Zofii z Anczyców (wnuczki słynnego krakowskiego księgarza, wydawcy i właściciela drukarni Władysława Ludwika Anczyca). Po wybuchu wojny ojciec chłopca, Hugo Trzebicki objął Drukarnię Anczyca, gdzie młody Krzysztof złożył i wydrukował swoją książkę. W ostatnich latach swojego życia Krzysztof Trzebicki stał się strażnikiem pamięci rodu Anczyców. Uszkodzenia oprawy, papier pożółkły, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1054