Poznański Czesław. Rzeźba francuska XIX i XX wieku. Lwów-Warszawa 1909. Nakładem Księgarni H. Altenberga i Księgarni E. Wende, s. [8], 181, [3], tabl. ilustr. 37, 25 cm, opr. płsk z epoki. 120,-
Bogato ilustrowana wysokiej klasy zdjęciami praca poświęcona rozwojowi rzeźby w sztuce francuskiej od końca XVIII w. po początek XX w. Wśród artystów m.in.: David d’Angers (twórca m.in. medali A. Mickiewicza i J. Lelewela), Jean-Baptiste Carpeaux, Auguste Rodin, Antoine Bourdelle (twórca pomnika A. Mickiewicza w Paryżu), Aristide Maillol. Autorem monografii jest Czesław Poznański (1885-1957), dziennikarz i publicysta, od 1939 r. na emigracji. Oprawa z epoki w szeroki, pięciopolowy półskórek z złoc. tyt. na grzbiecie. Otarcia oprawy, drobne zabrudzenia kilku kart, blok nieco poluzowany, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1084