706. Muczkowski Józef, Zdanowski Józef. Hans Suess z Kulmbachu (Rocznik Krakowski. Tom XXI). Kraków 1927.
Muczkowski Józef, Zdanowski Józef. Hans Suess z Kulmbachu (Rocznik Krakowski. Tom XXI). Kraków 1927. Drukarnia W. L. Anczyca i Spółki, s. 84, [3], tabl. ilustr. 1 (rozkł.), liczne ilustr. w tekście, 31,5 cm, opr. z epoki płsk ze złoc., zach. okł. brosz. 360,-
Monografia twórczości malarskiej Hansa von Kulmbacha (1480-1522), niemieckiego malarza i grafika epoki renesansu, najwybitniejszego kolorysty ze szkoły Dürera. Na początku XVI w. Kulmbach działał w Krakowie, gdzie wykonał m.in.: tryptyk Najświętszej Maryi Panny w kościele na Skałce, dwa ołtarze do kaplicy rodziny Bonerów w kościele Mariackim, a także witraże (m.in. „Zabójstwo św. Stanisława”) i portrety (m.in. króla Zygmunta Starego). Oprawa z zakładu Roberta Jahody (niesygnowana): półskórek brązowy ze złoconą tytulaturą na grzbiecie, papier okładek i wyklejek marmurkowany, brzegi kart barwione, zachowane obie okładki broszurowe. Niewielkie zaplamienia skóry oprawy, na karcie przedtytułowej drobne naddarcie, poza tym stan dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1392