[Łódź]. Stebelski Adam. Teksty źródłowe do dziejów Łodzi 1332-1820. Łódź 1934. B.w. (Prace Dydaktyczne Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Historycznego nr 3), s. 45, [1], 23 cm, opr. wyd. brosz., oraz:
Zand Andrzej. Z dziejów dawnej Łodzi. Łódź 1929. Nakł. Tow. Bibljofilów, s. 85, tabl. [3] (faksymilia, ilustr.), 24 cm, opr. wyd. brosz. 120,-
Poz. 1. Wybór 31 tekstów i dokumentów do historii miasta od średniowiecza po narodziny Łodzi przemysłowej. Całość zgrupowana w czterech rozdziałach obejmujących prawa i przywileje miasta, jego stan (uposażenie różnych instytucji, budżet, podatki, lustracje i opis) oraz kulturę i obyczaje (m.in. proces o czary w XVII w.). Poz. 2. Wydanie bibliofilskie, trzy szkice – o pochodzeniu miasta (z genezą jej pieczęci; dzieje łódzkiego ratusza i życie mieszczan łódzkich). Zabrudzenia okł. poz. 1; w 2 nadpęknięta dolna część grzbietu z minimalnym ubytkiem, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1637