[Hotel Europejski] – „Dawna ulica Rycerska. Warszawa”. Mal. J. Mucharski. 400,-
Akwarela, gwasz, tusz, papier; 37,5 x 20,5 (w świetle oprawy)
Sygnowana: „Jan Mucharski”. Urokliwy widok uliczki staromiejskiej, pochodzący z wyposażenia Hotelu Europejskiego. Jan Mucharski (1900-1981), architekt, grafik, ilustrator, malarz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, uczeń Noakowskiego, Kamińskiego oraz Bartłomiejczyka. Już w okresie międzywojennym odnosił sukcesy jako autor reklam, plakatów, neonów (m.in. słynny warszawski neon „Siatkarki”). Oprawiona w ramę 51 x 32,5 cm. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1699