193.
[Bitwa pod Somosierrą] – „Bataille de Somo-Sierra”. Wyd. Fourniera. Po 1820 r.
[Bitwa pod Somosierrą] – „Bataille de Somo-Sierra”. Wyd. Fourniera. Po 1820 r. 500,-
Litografia; 23 x 36 (pl. 29,5 x 39,8)
Szeroka panorama, ukazująca w nieco uproszczony, naiwny sposób pole bitwy pod Somosierrą. Poniżej tytuł oraz tekst w języku francuskim dotyczący wydarzenia w wersji wg 13. Biuletynu Armii Hiszpańskiej (o zwycięstwie zdecydowała „wspaniała szarża” szwoleżerów polskich pod dowództwem generała Montbruna – w rzeczywistości generał przekazał jedynie rozkaz cesarza, prawdziwym dowódcą szarży był pułkownik Kozietulski). Rycina wydana według pierwowzoru opublikowanego przez oficynę Chereau z ok. 1808 r. Po konserwacji (podklejona papierem), stan dobry.
Ilośc odsłon: 1350