Sztambuch z lat 50.-60. XIX w. 24 karty z odręcznymi wpisami i rysunkami (karty o wym. ok. 7 x 13,5 cm), w etui sk. z epoki, z bogatymi tłocz. i złoc. (8 x 15 x 1 cm), wyklejonym ozdobnym pap. 480,-
Sztambuch z odręcznymi wpisami w języku polskim i francuskim, w większości datowane na lata 1852-1859, w Krakowie, najczęściej o charakterze sentymentalnym („Bóg, Ojczyzna, Rodzina – to formuła życia”). Wpisy często ozdobione rysunkami (akwarela, tusz, ołówek – na jednym zamek w austriackim Laxenburgu, wzniesiony w latach 30. XIX w. dla cesarskiej rodziny). Na osobnej karcie litografowany widok Placu Bankowego w Warszawie. Poza tym dwa wpisy z nutami (mazury). Jeden z wierszy (dat. luty 1857 r.), podpisany „Józef Szujski” – być może Józef Szujski (1835-1883), jeden z krakowskich stańczyków, historyk, poeta, prozaik. Karty luzem (różnej barwy), brzegi kart złocone. Efektowna oprawa skórzana, z bogatą dekoracją tłoczoną i złoconą oraz napisem „Album” na licu. Otarcia oprawy, drobne zabrudzenia kart, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 626