Tokarz Wacław. Ostatnie lata Hugona Kołłątaja (1794-1812). T. 1-2 (w 2 wol). Kraków 1905. Nakł. A.U., s. [4], 347; [4], 269, portret, 22 cm, opr. z epoki płsk z szyldzikami i tłocz. 360,-
Jedno z najlepszych opracowań dotyczących działalności Hugona Kołłątaja. Praca, oparta w większości na materiałach rękopiśmiennych, obejmuje jego działalność w okresie insurekcji kościuszkowskiej, na Wołyniu (udział w tworzeniu Liceum Krzemienieckiego) oraz w okresie Księstwa Warszawskiego. Dzieło autorstwa Wacława Tokarza (1873-1937), historyka wojskowości, edytora źródeł, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego, oficera WP. Efektowna oprawa: brązowe półskórki, grzbiety podzielone na pięć pól, w drugim i czwartym polu tytulatura, w pozostałych złocone ozdobniki. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 383