Świat i Polska. Tygodnik poświęcony sprawom międzynarodowym. R. I: 1946, nr 1-6/7; R. II: 1947, nr 1-51/52. Warszawa 1946-1947. Sp. Wyd. „Wiedza”, s. ok. 500, liczne ilustr. w tekście, 55 cm, opr. ppł. z epoki. 400,-
Pierwsze roczniki czasopisma społeczno-politycznego poświęconego sprawom międzynarodowym z uwzględnieniem spraw polskich. Wydawane latach 1946-1948. Komitet redakcyjny stanowili: Stanisław W. Dobrowolski, Ludwik Grosfeld, Henryk Jabłoński, Stanisław Leszczycki, Kazimierz Piwarski, Jan Rosner i Juliusz Stroynowski. Na uwagę zasługują przekrojowe artykuły poświęcone sytuacji w Palestynie tuż przed powstaniem państwa Izrael. Wolumin liczy łącznie 59 numerów, z czego trzy podwójne (wydania świąteczne). Każdy tygodnik liczy 8 stron (edycja podwójna 16). Otarcia opr., wewnątrz w jednym miejscu nieznaczny ubytek i lekkie naddarcie, poza tym
stan dobry.
Ilośc odsłon: 288