Śliwiński Artur. Jan Karol Chodkiewicz hetman wielki litewski. Warszawa 1922. Wydawnictwo M. Arcta, s. 170, [1], tabl. ilustr. 6, mapa rozkł., 19 cm, opr. ppł. 90,-
Biografia Jana Karola Chodkiewicza (1560-1621), hetmana wielkiego litewskiego, wojewody wileńskiego, jednego z najwybitniejszych dowódców wojskowych przełomu XVI/XVII w. napisana przez Artura Śliwińskiego (1877-1953), historyka, polityka, premiera, współpracownika Józefa Piłsudskiego. Zawiera m.in. rozdziały: Zwycięstwa Chodkiewicza. Kircholm; Wojna moskiewska; Polska a Turcja; Chocim; Ostatnie zwycięstwa i śmierć Chodkiewicza. Pieczęć własnościowa Józefa Trzeciaka (1874-1935), senatora, polityka (patrz poz. następna). Nieaktualny ekslibris własnościowy. Drobne przetarcia oprawy, podkreślenia ołówkiem w tekście, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 291