Skałkowski Adam Mieczysław. Książę Józef. Ilustracye kolorowe podług obrazów Bronisława Gembarzewskiego. Wydanie drugie. Bytom 1913. Nakładem i czcionkami „Katolika”, s. [8], 479, [1], tabl. ilustr. 10, 29 cm, opr. wyd. pł. 440,-
Jubileuszowa, źródłowa biografia księcia Józefa Poniatowskiego, napisana przez Adama Skałkowskiego (1877-1951), historyka, ucznia Szymona Askenazego, znakomitego napoleonistę. Dzieło ozdobione 10 kolorowymi ilustracjami na osobnych tablicach, według obrazów polskiego historyka wojskowości i malarza Bronisława Gembarzewskiego (1872-1941). Oprawa wydawnicza według projektu Jana Bukowskiego (sygnowana: „Introligatornia Katolika Bytom, J.B.”): płótno granatowe, na grzbiecie i licu złocona tytulatura zamknięta bogato zdobionymi bordiurami, na tylnej okładzinie zdobienia odbite na ślepo, brzegi kart barwione. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 371