Siarczyński Franciszek. Obraz wieku panowania Zygmunta III, króla polskiego i szwedzkiego. Cz. 1-2 (w 2 wol.). Lwów 1828. Wyciśnięto krotłami Józefa Schnaydera, s. [2], IV, 353; [6], 398, [3], 21 cm, opr. z epoki płsk z szyldzikami na grzbietach, złoc. i tłocz. 1200,-
E.XIX w., s. 230. Alfabetycznie ułożony zbiór kilkuset biogramów (Polaków i obcokrajowców), którzy odznaczyli się w różnych dziedzinach w okresie panowania króla Zygmunta III. Dzieło autorstwa Franciszka Siarczyńskiego (1758-1829), historyka, geografa, wydawcy źródeł, publicysty, poety i tłumacza. Efektowna oprawa z epoki: brązowe półskórki, na płaskich grzbietach czerwone szyldziki z tłocz. złoc. tytulaturą, w pozostałych polach złocone ozdobniki. Drobne zabrudzenia pap. i podklejenia marginesów, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 424