367. Lelewel Joachim. Géographie du moyen âge, étudiée par… Accompagné d’atlas et de cartes dans chaque volume. T. 1-4 (w jednym wol.). Bruxelles (Bruksela) 1852.
Lelewel Joachim. Géographie du moyen âge, étudiée par… Accompagné d’atlas et de cartes dans chaque volume. T. 1-4 (w jednym wol.). Bruxelles (Bruksela) 1852. Chez Vve et J. Pilliet, Libraires, Succ. de P.-J. Voglet, s. 16, [4], CXXXVI, 185, [1], map 6 (miedzioryty, w tym 1 kolor. liniowo); [4], 243, tabl. ryc. 1 (miedzioryt); [4], 220; 112, tabl. ryc. 1 (miedzioryt), map 2 (miedzioryty), 23 cm, opr. z epoki pł. ze złoc. superekslibrisem na licu. 500,-
E. XIX w., t.2, s. 565. Egzemplarz ze złoconym superekslibrisem biblioteki Szkoły Narodowej Polskiej w Batignolles, założonej w latach 40. XIX w. przez emigrację polską we Francji. Geografia wieków średnich autorstwa Joachima Lelewela (1786-1861), wybitnego uczonego i działacza patriotycznego, numizmatyka i bibliografa. Monumentalna praca, uchodząca do dziś w nauce światowej za pionierskie dzieło, wnoszące duży wkład w badania nad średniowieczną geografią arabską i wczesnymi dziejami kartografii. Brak atlasu, który wydany był osobno. Epilog do dzieła wydany był w 1857 r. (tu brak). Plama po atramencie na dwóch stronach, miejscami drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 385