Brückner Aleksander. Encyklopedia staropolska. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1939. Nakładem Księgarni Trzaski, Everta i Michalskiego, s. VI, 478 (kolumn 956), tabl. ilustr. 3 (winno być 18); [4], 535 (kolumn 1070), tabl. ilustr. 5 (winno być 17), liczne ilustr. w tekście, 28 cm, opr. z warsztatu R. Jahody, pł. ze złoc. 700,-
Wszechstronny obraz życia codziennego i kultury dawnej Rzeczypospolitej z bogatym materiałem ilustracyjnym zebranym przez Karola Estreichera, zawierający opisy obyczajów staropolskich, literatury, architektury, strojów, broni, pomników, portretów, dzieł sztuki, dokumentów, rycin, map. Aleksander Brückner (1856-1939), historyk języka, literatury i kultury polskiej, slawista, edytor. Odkrywca i wydawca najstarszych zabytków piśmiennictwa polskiego, m.in. „Kazań Świętokrzyskich” (1891) i „Rozmyślań przemyskich” (1907). Współpracował z wieloma periodykami, autor ponad 1500 publikacji. Oprawa z warsztatu Roberta Jahody (sygn. suchym tłokiem): brązowe płótno, na grzbiecie zdobione motywami Orła odbitymi srebrną farbą. Niewielkie przetarcia okładki, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 406