341.
Oleszczyński Antoni (1794-1879) – Medale polskie (cztery ryciny). Przed 1850 r.
Oleszczyński Antoni (1794-1879) – Medale polskie (cztery ryciny). Przed 1850 r. 120,-
Staloryty; śr. o wym. 13 x 10 (pl. 27 x 21)
Cztery ryciny (dwie sygnowane na płycie charakterystycznym monogramem wiązanym) autorstwa najwybitniejszego polskiego grafika emigracyjnego XIX w., Antoniego Oleszczyńskiego. Na rycinach podobizny 3 polskich medali: z portretem Zygmunta Starego (wg medalu Hansa Schwarza), z portretem żony Zygmunta Augusta, Katarzyny Habsburżanki (wg medalu z 1561 r. Stevena van Herwijcka), z portretem Zygmunta Augusta (awers i rewers, medal wymyślony w 1840 r. przez słynnego fałszerza Józefa Majnerta). Stan dobry.
Ilośc odsłon: 375