311.
[Kanoniczki Warszawskie] – Distinctorium kanoniczki II chóru Zgromadzenia Kanoniczek Świeckich od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. XIX w.
- F•••p
- 1 700,00 PLN
- W•••••••a
- 1 600,00 PLN
- F•••p
- 1 500,00 PLN
[Kanoniczki Warszawskie] – Distinctorium kanoniczki II chóru Zgromadzenia Kanoniczek Świeckich od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. XIX w. 1500,-
Srebro (próby 4), częściowo złocone; 7 x 5 cm
Na uszku znaki próby srebra (późniejsze). Przedstawienie Matki Boskiej stojącej na kuli ziemskiej oplecionej przez węża, na półksiężycu, w mandorli gwieździstej zwieńczonej gołębicą Ducha Świętego. Zakon Kanoniczek Świeckich w Warszawie, mieszczący się przy Placu Teatralnym, założony został w 1744 r. przez Antoninę z Zahorowskich Zamoyską (zm. 1747). Przetarcia złoceń, ślady patyny, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 378