303. [Powstanie styczniowe] – Matka Boska z Dzieciątkiem (medalion). Polska, 1863 r.
[Powstanie styczniowe] – Matka Boska z Dzieciątkiem (medalion). Polska, 1863 r. 6500,-
Miedź srebrzona (?); 10 x 8,2 cm (owal)
Awers: Matka Boska Częstochowska (przedstawienie grawerowane i malowane). Rewers: grawerowany Orzeł w koronie siedzący na gałązce wawrzynu, w tle krzyż. Poniżej napis: „1863 / Boże zbaw Polskę”. Medalion zaopatrzony w uszko do zawieszenia na łańcuszku, noszony przez powstańców 1863 r. Wysoki poziom wykonania. Nieznaczne zadrapania blachy, uszkodzenia farby, patyna, poza tym stan dobry. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 472