292.
Hartwig Edward (1909-2003) – Lublin – Brama Krakowska.
- 1 700,00 PLN
- W•••••••a
- 1 600,00 PLN
- 1 500,00 PLN
- W•••••••a
- 1 400,00 PLN
- 1 300,00 PLN
Hartwig Edward (1909-2003) – Lublin – Brama Krakowska. 500,-
Fotografia czarno-biała; 21,3 x 16,5 cm
Na odwrocie sygnatura artysty długopisem: „E. Hartwig” oraz stempel autorski. Wczesna, przedwojenna praca artysty (negatyw z 1930 r.). Prezentowana na wystawie w warszawskim Muzeum Narodowym w 2004 r. (nr 11 w katalogu). Edward Hartwig uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich artystów fotografików. W okresie międzywojennym związany z Lublinem, następnie z Warszawą. Zasłużony dla rozwoju polskiej fotografii, wiele wystawiał odnosząc sukcesy także zagranicą. Odbitka autorska późniejsza. Na odwrocie ślady oprawy, drobne uszkodzenie narożnika, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 277