260.
„W obronie ziemi i wolności. Bolszewickie wojsko zajęło już prawie całą Ukrainę. Szerzy ono w tym kraju gwałt, ucisk bez granic i mści się za te kilka tygodni prawdziwej wolności, którą Wojska Polskie przyniosły Ukrainie.” B.m. 1920
- d•••••a
- 170,00 PLN
- 160,00 PLN
- d•••••a
- 150,00 PLN
- 140,00 PLN
„W obronie ziemi i wolności. Bolszewickie wojsko zajęło już prawie całą Ukrainę. Szerzy ono w tym kraju gwałt, ucisk bez granic i mści się za te kilka tygodni prawdziwej wolności, którą Wojska Polskie przyniosły Ukrainie.” B.m. 1920 b.w., k. [1], 36 x 22 cm. 120,-
Apel wzywający do walki w obliczu najazdu czerwonej Moskwy, z opisem działalności bolszewików na zajętej Ukrainie i przypomnieniem stosunków polsko-rosyjskich w przeszłości. Niesygnowany. Ślad po złożeniu i drobne naddarcia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 372