237. „Instytut Propagandy Sztuki. Salon Zimowy”. Warszawa 1931
„Instytut Propagandy Sztuki. Salon Zimowy”. Warszawa 1931; 100 x 71 cm. 6000,-
Plakat sygnowany: „Gronowski 31”. Tadeusz Gronowski (1894-1990), jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych grafików polskich okresu międzywojennego, członek Rytmu oraz Koła Artystów Grafików Reklamowych. Sławę zapewniły artyście projekty plakatów i reklam w stylu Art Déco oraz wnętrz, scenografii, polichromii kamienic na warszawskim Starym Mieście, ilustracji książkowych i opraw graficznych czasopism. Oferowany plakat jest jednym z najbardziej znanych plakatów Gronowskiego, powstałym przy wykorzystaniu techniki prószenia. Anonsuje wystawę w warszawskim Instytucie Propagandy Sztuki (w specjalnie zbudowanym pawilonie na ul. Królewskiej), ważnym ośrodku promującym nowoczesną sztukę polską (pod kierownictwem W. Skoczylasa, K. Stryjeńskiego, B. Pniewskiego). Po konserwacji (drobne ubytki pap. uzupełnione, z nieznacznym ubytkiem treści), zdublowany na płótnie.
Lit.: A. A. Szablowska, Tadeusz Gronowski. Sztuka plakatu i reklamy, Warszawa 2005, s. 147, ilustr.
Ilośc odsłon: 355