236. „Polska. Zakopane”. Warszawa, b.r. (1929); 99 x 61,5 cm.
„Polska. Zakopane”. Warszawa, b.r. (1929); 99 x 61,5 cm. 7000,-
Plakat sygnowany: „S. Norblin”. Plakat ze znanej serii promującej Polskę, piękno architektury i przyrody kraju, a także wielkie osiągnięcia gospodarki, wykonanej w latach 20. XX w. na zamówienie Ministerstwa Komunikacji. Wydrukowany w Zakładzie Graficznym Koziańskich. Zaprojektowany przez Stefana Norblina (1892-1952), jednego z czołowych plakacistów okresu międzywojennego. Pochodzący z artystycznej rodziny (prawnuk Jana Piotra), należał do najbarwniejszych postaci warszawskiej socjety. Uznanie przyniosły mu także portrety, ilustracje i reklamy. Plakaty z tej serii należą do najważniejszych w dorobku artysty oraz do najbardziej znanych dwudziestolecia międzywojennego. Po konserwacji, stan dobry. Jeden z najrzadszych plakatów artysty.
Lit.: A. Szablowska, M. Seńkiw, Plakat polski, Warszawa 2009, s. 281, poz. 373, il
Ilośc odsłon: 421