„Danzig”. Berlin, b.r. (1912); 69,5 x 95,5 cm. 6000,-
Plakat turystyczny (litografia barwna) sygnowany: „Pfuhle”. Fritz August Pfuhle (1878-1969), malarz, wykształcony w Berlinie i Dreźnie, od 1910 r. profesor politechniki w Gdańsku. Silnie związany z gdańskim środowiskiem artystycznym, tworzył obrazy olejne, akwarele, rysunki, a także projektował witraże (np. dla nowego kościoła ewangelickiego w Oliwie). Jego prace, nawiązujące do stylu secesyjnego, były wysoko cenione przez współczesnych krytyków i koneserów. Plakat odbity w berlińskim zakładzie Hollerbaum i Schmidt. Na odwrocie dawna pieczątka własnościowa, zapiski kredką. Po konserwacji, stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 345