233. Kopernik Mikołaj. De revolutionibus orbium coelestium, libri VI. Toruń 2006
Kopernik Mikołaj. De revolutionibus orbium coelestium, libri VI. Toruń 2006, Wydawnictwo Młotkowski, s. 460, ilustr., 29 cm, opr. pełna skóra, drewniana kaseta. 4000,-
Wydano w nakładzie 300 egzemplarzy. Luksusowe bibliofilskie wydanie jednej z najważniejszych książek w dziejach ludzkości – Mikołaja Kopernika „O obrotach ciał niebieskich ksiąg sześć”. Jest to edycja faksymilowa pierwszego wydania norymberskiego z 1543 r., wg jednego z 11 egzemplarzy obecnie znajdujących się w Polsce – egzemplarza ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Drukowano na papierze ręcznie czerpanym ze znakami wodnymi. Oprawa w deski obciągnięte skórą, z renesansowymi tłoczeniami oraz zapinkami. Całość w drewnianej kasecie ze złoconym tytułem na wieku. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 583