Homer. Odyseja. Przekład Jana Parandowskiego. Warszawa 1953. Czytelnik, s. 410, [2], 19 cm, opr. artystyczna Heleny Karpińskiej, pperg., zwięzy wypukłe, na grzbiecie tyt. i dekoracje malowane. 500,-
Przekład prozą słynnego eposu greckiego, dokonany przez Jana Parandowskiego (1895-1978), pisarza, tłumacza, wybitnego znawcy kultury antyku. Oprawa artystyczna Heleny Karpińskiej (sygnowana nalepką i monogramem HK na tylnej okładzinie): półpergamin, dodatkowo krawędzie okładzin wzmocnione pergaminem, grzbiet podzielony zwięzami wypukłymi na sześć pól, w polu drugim tytulatura, w pozostałych wizerunki żaglowców, nawiązujące do wypraw Odyseusza, na licach i wyklejkach pap. marm. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 608