Estreicher Karol. Historia sztuki w zarysie. Wydanie IV. Warszawa, Kraków 1981. Państwowe Wydawnictwo Naukowe, s. 563, [1], tabl. ilustr. kolor. 52 (na 26 kartach), 20,5 cm, opr. artystyczna Heleny Karpińskiej, płsk z tłocz. i złoc. 800,-
Zwięźle i przystępnie napisana historia sztuki autorstwa Karola Estreichera (1906-1984), historyka sztuki, encyklopedysty, profesora UJ, wielce zasłużonego dla rewindykacji polskich dzieł sztuki zagrabionych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Oprawa artystyczna Heleny Karpińskiej (sygnowana nalepką z monogramem HK i datą XI 1981): jasnobrązowy półskórek, krawędzie okładzin wzmocnione pergaminem, grzbiet podzielony zwięzami na pięć pól, w polu drugim szyldzik ze złoc. tytulaturą, w pozostałych bogate zdobienia geometryczne, na licach i wyklejkach pap. marm. Obcięcia kart efektownie malowane w motywy kwiatowe. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 547