Kingsley Charles. Heroje czyli klechdy greckie o bohaterach. Opowiedział dzieciom swoim… Przełożył W. Berent. Warszawa [i in.] 1926. Nakład Gebethnera i Wolffa, s. 188, [1], tabl. ilustr. 11 (kolor.), 19,5 cm, opr. artystyczna H. Karpińskiej, płsk ze złoc., tłocz. i barwieniami. 600,-
Wydanie 1. Zbiór mitów greckich opracowanych przez Charlesa Kingsleya (1819-1875). Ksią?ka ozdobiona 11 kolorowymi ilustracjami wed?ug akwarel żka ozdobiona 11 kolorowymi ilustracjami według akwarel W. Russella Flinta. Oprawa artystyczna Heleny Karpińskiej (sygnowana wiązanym monogramem HK): półskórek brązowy, grzbiet sześciopolowy, w górnym polu złocony tytuł, w pozostałych polach tłoczone i podbarwiane postacie z mitologii greckiej, górny brzeg kart barwiony. Nieznaczne otarcia oprawy, na marginesach kilku końcowych kart zaplamienia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 549